Koncerty piosenek patriotycznych, francuskich oraz piosenki autorskiej – pierwszy weekend listopada będzie bardzo muzyczny. To jednak nie wszystko. Specjalnie dla Was stworzyliśmy listę najciekawszych bezpłatnych lub niedrogich widowisk, które odbędą się na Bielanach w najbliższym czasie.
Środa, 4 listopada, godz. 20.00 – Spotkanie z Przemysławem Borkowskim
Gdzie? – online, spotkanie dostępne pod tym linkiem
Przemysław Borkowski to bielanianin, pisarz, kabareciarz i felietonista portalu Bielany.info. Niedawno wydał swoją kolejną książkę Śmierć nie ucieknie i to właśnie ona będzie tematem przewodnim rozmowy, którą poprowadzi Przemysław Poznański.

Przeczytaj również: Rozjeżdżają rezerwat
Sobota, 6 listopada, godz. 11.30 – Biblioteka Podwórkowa w Mediatece
Gdzie? – Mediateka Start-Meta, ul. Szegedyńska 13a
„Biblioteki Podwórkowe” są cyklicznymi spotkaniami z dziećmi i rodzicami. Wydarzenie polega na wspólnym czytaniu książek, rozmawianiu o nich i tworzeniu prac plastycznych związanych z literaturą. – Zajęcia prowadzą wolontariusze stowarzyszenia ATD Czwarty Świat, którzy wierzą, że każde dziecko ma w sobie talent i wiedzę, którą może podzielić się z innymi – wyjaśniają organizatorzy.
Wstęp jest wolny.
Sobota, 6 listopada – „Miłość w Paryżu” – koncert Doroty Lanton
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1
Dorota Lanton jest aktorką i piosenkarką. W sobotę wykona największe przeboje Jacquesa Brela, Julietty Greco, Charlesa Aznavoura, Josephine Baker i Carli Bruni. Piosenkarce akompaniować będzie Bogusław Nowicki oraz Marek Stefankiewicz.
Bilety kosztują 20 złotych, można je zdobyć w kasie BOK i online pod tym linkiem.
Niedziela, 7 listopada, godz. 12.30 – teatrzyk „Podróżniczek we Francji”
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1
– Lew w Paryżu” to fantastyczna bajka w formie japońskiego Teatrzyku “Kamishibai” włoskiej autorki Beatrice Alemagna. Całość tworzą jej przepiękne ilustracje. Opowieść zabiera czytelnika w niezwykłą podróż. W książce towarzyszymy pewnemu urzekającemu Lwu, który postanowił opuścić swą afrykańską sawannę, aby zyskać “pracę, miłość, przyszłość”. Lew przybywa do Paryża i odkrywa miasto dalece inne od tego, które zna – opisuje organizator.
Bilety na wydarzenie kosztują 10 złotych i są dostępne w kasie BOK i online pod tym linkiem.
Przeczytaj również: W przeszłości Mostki, a dziś Powązki – Felieton
Niedziela, 7 listopada, godz. 17.00 – koncert Marka Majewskiego
Gdzie? – Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
Dzielnica Bielany, parafia Las Bielański i studio artystyczne Cello zapraszają na kolejny koncert z cyklu „Piosenka autorska w Podziemiach Kamedulskich”. Tym razem wystąpi Marek Majewski – kompozytor, piosenkarz, a także satyryk i felietonista. – Recital zawiera piosenki nowsze, z płyty aktualnie nagrywanej oraz starsze z poprzednich płyt. W programie dużo humoru i ciepłej refleksji na temat naszej rzeczywistości oraz dużo wspólnego śpiewania z publicznością – zapowiadają organizatorzy.
Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia.

Przeczytaj również: Jeszcze w sprawie ul. Sokratesa – nowy pomysł radnego z Bielan
Poniedziałek, 8 listopada, godz. 18.00 – Spektakl patriotyczny „Starym ojców naszych szlakiem”
Gdzie? – Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej im. J. Kofty, ul. Szegedyńska 9a
Podczas widowiska warszawscy aktorzy zaprezentują utwory Jana Lechonia, Józefa Mączki oraz piosenki legionowe. – W formie artystycznej przedstawiona zostanie historia wielkiego zbiorowego wysiłku zbrojnego i związanej z nim nadziei na odzyskanie niepodległości w latach 1914 – 1918 – informują organizatorzy i dodają: – Kolejne pieśni i piosenki legionowe oraz strofy poezji, jak w kalejdoskopie, przywoływać będą wspomnienia wydarzeń i osób, a przed oczami widzów przesuwać się będą obrazy: strzelców Pierwszej Kadrowej przed wymarszem z Oleandrów w 1914 roku, piechoty maszerującej do Królestwa Polskiego, legionów bohatersko walczących na froncie I wojny światowej.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, które można odbierać w Urzędzie Dzielnicy.
Fot.: marekmajewski.pl