Zastanawiacie się, co można robić na Bielanach? Już podpowiadamy! Czekają nas spektakle, warsztaty i spotkania z inspirującymi osobami.
Czwartek, 10 marca, godz. 20.00 – Adam Zalewski – solo, akustycznie – płyta “W drodze”
Gdzie? – ul.Ogólna 5, Gniazdo Piratów
Adam Zalewski to wokalista, gitarzysta, basista, autor tekstów i muzyki, będącej fuzją różnych gatunków ( blues – rock – folk ) osadzonych w akustycznym brzmieniu. Uczestnik Festiwalu Ikony Rocka pamięci Ryśka Riedla, Suwałki Blues Festival, Rawa Blues Festival, Blues nad Bobrem , Ochota Blues Festival. Wielokrotnie występujący w składzie jednoosobowym „one man show”. We wrześniu tego roku w składzie jako Adam Zalewski Trio nagrał drugi autorski materiał.
Making off ze studia: link
Wstęp jest bezpłatny.
Zdjęcie: Michał Zalewski
Czwartek, 10 marca, godz. 19.00 – Warsztaty kawowe Etno Cafe & Galeria Młociny | Plantacja i zielona kawa
Gdzie? – Galeria Młociny, ul. Zgrupowania AK Kampinos 15
Naszym przewodnikiem po mroźnej krainie kawy będzie Karol Przesmycki, Trener Baristów, który przeprowadził blisko sto warsztatów kawowych w całej Polsce, a ostatnimi czasy spotkał się z ponad tysiącem kawoszy on-line, by dbać o zawartość ich kubków w czasie lockdown’u.
W czasie wydarzenia dowiemy się, czym jest pas kawowy, na ile metrów może urosnąć kawowiec, jaka odmiana kawy ma więcej kofeiny, czy można zjeść owoce kawowca, a także jak oddzielić ziarna od owocu.
Jak zapowiadają organizatorzy będzie to sensoryczne doświadczenie, otóż część odpowiedzi na powyższe pytania poruszy Wasze nosy i kubeczki smakowe.
Wstęp darmowy, ale obowiązuje rezerwacja miejsc https://app.evenea.pl/event/88warsztatykawowe/

Przeczytaj również: Pomoc dla Ukrainy. Co i gdzie na Bielanach można przynosić?
Czwartek, 10 marca, godz. 18.00 – Makramowe breloczki – warsztaty sąsiedzkie
Gdzie? – Samogłoska, ul. Samogłoska 9a lok. 3
To wydarzenie, w czasie którego uczestnicy poznają metody tworzenia makramowych ozdób. Warsztat jest skierowany do młodzieży i osób dorosłych. W czasie warsztatów będzie można wykonać breloczki ze sznurka przy użyciu techniki makramy.
“Poznane metody można wykorzystać do tworzenia innych makramowych ozdób – wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Wystarczą dobre chęci i pozytywne nastawienie. Spotkanie jest inicjatywą sąsiedzką, realizowaną dzięki uprzejmości Agnieszki Kalety” – czytamy w opisie wydarzenia.
Wstęp wolny.
Zapisy: link

Przeczytaj również: Pietruczuk: Bielany będą gotowe do udzielenia pomocy humanitarnej dla naszych sąsiadów
Piątek, 11 marca, godz. 19.30 – Znakomite spektakle Teatru „Scena 11 Bielany” – Gąska
Gdzie? – Urząd Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29
To mistrzowsko napisana farsa, brawurowo miesza teatralne konwecjie i nie brakuje w niej humoru.
“A gdyby tak usadzić widzów u Was w domu i pokazać im waszą codzienność? Wyszłaby z tego pewnie świetna komedia! W “Gąsce” wybitnego Nikołaja Kolady aktorzy prowincjonalnego teatru, ludzie tacy jak my, zwyczajnie kochają się, dąsają, zazdroszczą, plotkują i marzą, że ich czas jeszcze nadejdzie – snują swój niepowtarzalny TEATR” – czytamy w opisie spektaklu, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Ukrainy.
Wstęp na wydarzenie kosztuje od 60 złotych, bilety do kupienia pod tym linkiem.

Sobota, 12 marca, godz. 15.00 – Spotkanie z Podróżnikiem – Andrzej Pasławski „Węgry”
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, który opowie nam kilka słów o przepięknej stolicy Węgier – Budapeszcie. Ponadto, można będzie zwiedzić wystawę pt.: “W jak Węgry. W jak wino” (Instytut Liszta).
Kilka słów od prelegenta:
Kolejne miasto penetrowane przeze mnie przez długie lata. Pamiętam je z czasów dzieciństwa, kiedy rodzice pokazali mi tą metropolię (bo jest to miasto tzw. metropolitalne) i podobnie ja, lata później, pokazałem je moim córkom, które tak samo, jak ja, będąc w tym samym wieku – brykały w fontannach na Wyspie Św. Małgorzaty. Pokażę hity Budapesztu, dwa najbardziej symboliczne dworce kolejowe – wschodni i zachodni, Górę Gelerta, mosty łączące Budę i Peszt, Parlament, największą halę targową.
A na samym początku dowiemy się, że Budapeszt nazywał się inaczej i dlaczego nazywa się właśnie tak?
Na sam koniec odwiedzimy, jak określają Budapesztanie – „najpiękniejszą kawiarnię świata”.
Zapraszam na opowieść o tym pięknym mieście! – Andrzej Pasławski
Wstęp jest darmowy, obowiązują zapisy: link

Niedziela, 13 marca, godz. 12.30 – Spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kultureska
Gdzie? – ul. Goldoniego 1, Bielański Ośrodek Kultury
“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.
Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).
Koncert jest płatny. Bilety kosztują od 15 zł i można je nabyć po kliknięciu w ten link.
Niedziela, 13 marca, godz. 11.00 – PupiLove Targi w Warszawie
Gdzie? – Galeria Młociny, ul. Zgrupowania AK Kampinos 15
PupiLove Targi to lokalne wydarzenie skierowane do wszystkich właścicieli oraz miłośników psów i kotów.
Podczas PupiLovych Targów macie możliwość spotkać się bezpośrednio z wieloma małymi producentami niezwykłych akcesoriów i produktów dla czworonogów, którzy przyjadą z różnych stron Polski. Są to wyroby niszowe, często ręcznie wytwarzane, najwyższej jakości, których nie znajdziecie w zwykłych sklepach.
Wstęp na targi dla zwiedzających jest bezpłatny, a przyprowadzone przez właścicieli czworonogi będą mile widziane.